Podziel się z nami swoją opinią!
Zapraszamy pacjentów przychodni do wypełnienia naszej krótkiej ankiety online! Twój głos jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ pomoże nam lepiej zrozumieć potrzeby i oczekiwania naszych pacjentów. Wypełnienie ankiety zajmie tylko kilka minut, a Twoje opinie pozwolą nam doskonalić nasze usługi medyczne i dostosować je do Twoich potrzeb. Nie zwlekaj – dołącz do naszej społeczności i wpływaj na to, jak rozwijamy się dla Ciebie! Kliknij poniżej, aby przejść do ankiety. Dziękujemy za poświęcenie czasu i udział w naszym badaniu!Ankieta Satysfakcji Pacjenta w przychodni
Ankieta Satysfakcji Pacjentów Szpitala
Polip w nosie
Polipy nosa to częsty problem, występujący u pacjentów z obniżoną odpornością, który powstaje na skutek zmian zapalnych lub alergicznych w nosie i prowadzi do uciążliwych dolegliwości. Jak wygląda polip w nosie? To miękki guzek pojawiający się na błonie nosowej. Nie jest groźny i można go wyleczyć poprzez inhalacje, płukanki lub kuracją farmakologiczną.
Polipy nosa - objawy
Polipy w nosie mają różne objawy, które mogą poważnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Oprócz nosa, polipy możemy znaleźć w gardle i zatokach. Wizyta u laryngologa pomoże rozprawić się z tym problemem oraz pozbyć się dolegliwości, takich jak:
- zaburzenia węchu,
- bezdech nocny lub chrapanie,
- produkcja wydzieliny ropnej lub wodnistej i spływanie jej do gardła,
- niedrożność nosa,
- ból nosa,
- kichanie.
Bardzo rzadko polipy w nosie pojawiają się u dziecka, częściej problem ten dotyczy osób starszych, szczególnie alergików, astmatyków i osób cierpiących na mukowiscydozę. 1/3 przypadków polipów u dzieci stanowią polipy choanalne, które są łagodniejsze. Objawy polipa w nosie mogą mieć różne natężenie i nie muszą występować wszystkie na raz.
Polipy nosowe - przyczyny
Nieznane są dokładne przyczyny powstawania polipów w nosie, jednak niektóre czynniki zwiększają ich ryzyko.Polipy w zatokach szczękowych, gardle i nosie mogą mieć podłoże genetyczne, alergiczne lub być związane z infekcją lub stanem zapalnym. Niezależnie od przyczyn, nieleczone polipy mogą powodować nasilenie dolegliwości, a nawet rozwój poważniejszych schorzeń, dlatego jeśli podejrzewamy u siebie wystąpienie polipów, powinniśmy udać się na wizytę do laryngologa.
Jak leczyć polipy w nosie?
Pierwszym etapem leczenia jest konsultacja z laryngologiem, który przeprowadzi wywiad oraz wykona rynoskopię przednią, dzięki której będzie mógł lepiej przyjrzeć się wnętrzu nosa. Dodatkowymi badaniami, które może zlecić lekarz mogą być na przykład tomografia komputerowa, lub fiberoskopia. Po postawieniu diagnozy można podjąć leczenie farmakologiczne lub zdecydować się na zabieg usunięcia polipów, jeśli leki nie przyniosą oczekiwanych skutków. W kontekście leczenia polipów warto pamiętać, że:
- po usunięciu polipa powinno się przebadać wycięty materiał w celu wykluczenia zmian nowotworowych;
- polipy są często objawem innych schorzeń, dlatego ważne jest zidentyfikowanie przyczyny i terapia choroby podstawowej;
- zabieg usunięcia polipów w nosie metodą endoskopową może dodatkowo udrożnić nos i zatoki;
- w leczeniu farmakologicznym stosuje się sterydy, które obkurczają polipy, lub antybiotyki, jeśli zmiany mają charakter zapalny lub bakteryjny;
Szpital prywatny w Poznaniu oferuje dostęp do najlepszych lekarzy i opieki zdrowotnej na naprawdę wysokim poziomie. Zdrowie, bezpieczeństwo i poprawa jakości życia naszych pacjentów to dla nas priorytet. Jeśli potrzebny Ci laryngolog w Poznaniu, który pomoże Ci z problemem polipów w nosie w fachowy, rzetelny i przyjazny sposób - zapraszamy!
OverStitch™ to nowoczesne i wyrafinowane technologiczne narzędzie, wymyślone i opatentowane w U.S.A. Ten endoskopowy system zakładania szwów umożliwia zmniejszenie objętości żołądka bez nacięć, blizn, szwów i modyfikacji anatomicznych.
Opis procedury:
Metoda endoskopowego systemu zakładania szwów “OverStitch” wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Za pomocą endoskopu przez usta do żołądka zakładamy specjalne szwy za pomocą systemu OverStitch. Po wykonanym zabiegu zmniejszenia żołądka akcesoria są usuwane z organizmu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
Trwa około 60-90 minut. Pacjent pozostaje w szpitalu jeden dzień.
Za pomocą tej metody można zmniejszyć powierzchnię żołądka w 60-80%.
Jeśli po zabiegu nie będzie dostatecznie satysfakcjonujących efektów, można powtórzyć zabieg, zmniejszając żołądek jeszcze bardziej.
Przeciwwskazania do zabiegu OverStitch:
- wszelkie procesy zapalne przewodu pokarmowego (zapalenie przełyku, czy owrzodzenie)
- obecność ognisk potencjalnego krwawienia (żylaki)
- duża przepuklina rozworu przełykowego
- anomalie strukturalne przełyku lub gardła
- choroba nowotworowa
Metoda nie może być stosowana w okresie ciąży, u kobiet planujących zajście w ciążę w okresie najbliższych 12 miesięcy oraz u kobiet karmiących piersią.
Pierwsze dni po zabiegu:
Przed zabiegiem należy przygotować sobie odpowiednią ilość zalecanych płynów. Pierwsze trzy dni po zabiegu mogą być trudne. Warto zaplanować sobie urlop i powstrzymać się od wykonywania ciężkich prac. Po kilku dniach można wrócić do normalnych czynności. Pierwsze dni po zabiegu mogą nie należeć do najłatwiejszych. Podczas pierwszych trzech dni należy spożywać tylko i wyłącznie płyny. Przez kolejne 14 dni zalecana jest dieta płynna. Po tym okresie wprowadzane są dopiero produkty miękkie. Dopiero w siódmym tygodniu w diecie pojawiają się normalne posiłki. Podczas pierwszych tygodni dodatkowo należy stosować suplementację zaleconą przez lekarza.
Konieczne badania przed wykonaniem zabiegu Overstitch:
- gastroskopia – wykluczenie przeciw wskazań czyli np. wrzody i inne choroby żołądka
- test na Helicobacter pylori.
Kontakt
Marta Manowiec, telefon
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon 718 809 919
Fachowa porada medyczna bez wychodzenia z domu.
Konsultacja wyników badań, E- recepta, E- zwolnienie - ZADZWOŃ 61 8604 - 200.
TELEPORADY NASZYCH POZ:
Zapytania można wysyłać również mailem.
CM1 tel. 538-633-362, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
CM3 tel. 538-635-246, tel. 737 741 007, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
CM4 tel. 538-634-193, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przygotowanie:
- W momencie opłacania badania otrzyma Pan w rejestracji jałowy pojemnik na materiał (jak do badania moczu) oraz druk zlecenia badania.
- Przed oddaniem materiału do badania należy zachować abstynencję płciową od 2 do 7 dni. W przypadku badania ponownego okres abstynencji powinien być identyczny jak w przypadku pierwszego badania.
- Nasienie do badania należy oddać drogą masturbacji. W pojemniku musi znaleźć się całość ejakulatu.
- Jeśli z uzasadnionych powodów nie jest możliwe uzyskanie nasienia drogą masturbacji, możliwe jest jego uzyskanie ze specjalnej jałowej prezerwatywy użytej w trakcie stosunku płciowego. Taka prezerwatywa w całości umieszczana jest w jałowym pojemniku. Nie należy przelewać nasienia z prezerwatywy do pojemnika. Prezerwatywę może Pan otrzymać w placówce po opłaceniu badania.
- Pojemnik z nasieniem wraz z otrzymanym w rejestracji drukiem zlecenia należy dostarczyć do laboratorium w ciągu 30 minut. Zaleca się, aby oddanie nasienia nastąpiło w laboratorium, w przeznaczonym do tego pomieszczeniu. Pracownia znajduje się przy ul. Solidarności 34 w Poznaniu.
- Badanie (zarówno w sytuacji, gdy oddanie nasienia nastąpić miałoby w pomieszczeniu przy laboratorium, jak i w sytuacji przywiezienia nasienia oddanego np. w domu) należy wcześniej umówić w pracowni seminogramów pod nr telefonu 663 634 314. Na badanie prosimy umówić się samodzielnie.
We will contact you as soon as possible.
Pamiętaj, że zawsze możesz dodać ponownie swój adres e-mail do naszego newslettera, wystarczy zapisać się tutaj.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji skorzystaj z podstrony Kontakt.
Dokładny adres każdej placówki wraz z danymi kontaktowymi znajdziesz tutaj.
Szukasz specjalisty? Pełen wykaz naszych lekarzy dostępny jest tutaj.
Pamiętaj, że zawsze możesz usunąć swojego e-maila z naszej bazy, wystarczy się z nami skontaktować.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji skorzystaj z podstrony Kontakt.
Dokładny adres każdej placówki wraz z danymi kontaktowymi znajdziesz tutaj.
Szukasz specjalisty? Pełen wykaz naszych lekarzy dostępny jest tutaj.
Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Nasi konsultanci pracują w godz. 07.00-15.00. Odpowiedź na zapytanie otrzymane w soboty, niedziele i święta wysyłamy w najbliższym dniu roboczym.
Zapoznaj się z Bazą wiedzy, gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji o naszych usługach.
Dokładny adres każdej placówki wraz z danymi kontaktowymi znajdziesz tutaj.
Szukasz specjalisty? Pełen wykaz naszych lekarzy dostępny jest tutaj.
Aby zapoznać się z godzinami pracy lekarzy wybranej specjalizacji, prosimy wybrać odpowiednią dziedzinę medycyny z listy znajdującej się poniżej.
Placówki Certus to najlepsza prywatna opieka medyczna w Poznaniu, odpowiednia dla indywidualnych pacjentów, zarówno dorosłych, jak i dzieci, a także dla pracowników firm. Osoby, które poszukują dobrych lekarzy i polecanego szpitala na terenie Wielkopolski powinni zapoznać się z ofertą PL Certus. Posiada ona placówki medyczne zlokalizowane w Poznaniu oraz w Swarzędzu, w których można liczyć na kompleksowe leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych metod, dobre warunki, a także wsparcie ze strony wykwalifikowanego personelu. W ramach opieki medycznej zapewnianej przez prywatne placówki Certus pacjenci mogą korzystać z atrakcyjnych pakietów medycznych.
Certus posiada trzy Centra Medyczne, ambulatorium oraz szpital, w którym znajduje się oddział urologiczny, zabiegowy, a także centrum endoskopii. Korzystanie z opieki prywatnych placówek medycznych Certus to możliwość otrzymania skutecznego leczenia w przystępnej cenie.
PL CERTUSSzpital
ul. Grunwaldzka 156
60-309 Poznań
tel.: (61) 8-604-200
Kontakt SMS na nr: 501 062 444
Więcej
PL CERTUS
Ambulatorium
ul. Grunwaldzka 156
60-309 Poznań
tel.: (61) 8-604-200
Kontakt SMS na nr: 501 062 444
Więcej
PL CERTUS
Centrum Medyczne nr 1
ul. Marcelińska 90
60-324 Poznań
budynek PGK Centrum
tel.: (61) 8-456-500
Kontakt SMS na nr: 501 062 444
Więcej
PL CERTUS
Centrum Medyczne nr 2
ul. Wagrowska 6
61-369 Poznań
tel.: (61) 88-77-800
Kontakt SMS na nr: 501 062 444
Więcej
PL CERTUS
Centrum Medyczne nr 3
ul. Poznańska 15
62-020 Swarzędz
tel.: (61) 22-22-600
Kontakt SMS na nr: 501 062 444
Więcej
PL CERTUS
Centrum Medyczne nr 4
os. Wichrowe Wzgórze 122
61-675 Poznań
tel.: (61) 8-200-922
Więcej